Popis kyseliny glykolovej


Kyselina glykolová patrí do rodiny ?-hydroxy kyselín (AHA kyseliny), ktoré sa  vyskytujú aj v prírode a nachádzajú sa v citrusových plodoch, v jablku, v hrozne, cukrovej trstine a pod.).

Dermatológovia a kozmetičky už dlhú dobu doporučujú používanie prípravkov s obsahom kyseliny kvôli širokospektrálnym pozitívnym účinkom na pleť. Dnes je kyselina glykolová kľúčovým elementom pri ošetreniach na obnovu pokožky a jej prítomnosť v kozmetických prípravkoch je veľmi rozšírená.


Komu sa doporučuje používanie  prípravkov  s kyselinou glykolovou?

Používanie prípravkov s kyselinou glykolovou sa doporučuje každému, kto má pokožku normálnu, suchú alebo zrelú, ochabnutú, atonickú prípadne už sa objavili prvé znaky starnutia. Prípravky sú vhodné aj pre mastnú pokožku ,pri aknóznej pleti, pri hyperpigmnetáciach – ako prevencia ale aj na zosvetľovanie už existujúcich pigmentových škvŕn.


Ako pracuje kyselina glykolová?

V nízkej koncentrácií pracuje v pokožke ako keratolitické činidlo, rozpúšťa lepkavú látku, ktorá v epiderme spája odumreté bunky. Pokožka sa stáva mäkšou , zvyšuje sa jej hydratácia, stáva sa pružnejšou a pevnejšou.

Vo väčšej koncentrácii kyselina glykolová stimuluje tvorbu kolagénových a elastínových vlákien a súčasne zmenšuje tvorbu vrások, mimických vrások, zosvetľuje poškodenia a chybičky pokožky. Výsledkom je zvýšenie hydratácie , spevnenie a vyhladenie pleti. Okrem toho kyselina glykolová minimalizuje tvorbu hyperpigmentácií a zlepšuje jazvy po akné.

Odstránením odumretých buniek ( peeling) kyselina glykolová zvyšuje penetráciu aktívnych látok do hlbších vrstiev pokožky a týmto spôsobom zvyšuje účinky ošetrujúcich prípravkov.


Ako používať kozmetické prípravky s kyselinou glykolovou?

K dosiahnutiu optimálnych výsledkov by sa malo pokračovať v používaní prípravkov s kyselinou glykolovou podľa doporučenia lekára alebo kozmetičky. Na večerné použitie peelingový krém alebo lotion, na dennú starostlivosť prípravky určené k regenerácií. Domáca udržujúca starostlivosť je nevyhnutná  na dlhodobé udržanie dosiahnutých výsledkov po profesionálnej kúre.

V počiatočnej fáze kúry v prvých týždňoch,  sa môže vyskytnúť  pocit suchosti a dehydratovanej pokožky. Pocit suchosti sa veľmi ľahko odstráni použitím hydratačných prípravkov z rady GlySkinCare.

Tesne po aplikácií lekárskeho chemického peelingu GLySkinCare sa môže vyskytnúť dočasný a krátkodobý pocit brnenia , mierneho pálenia a začervenanie pokožky, ktoré sú vyvolané aktívnymi účinnými látkami v prípravkoch.

Po chemickom peelingu GlySkinCare  a počas trvania kúry je nutné vyhýbať sa slneniu a je potrebné používať ochranný krém SPF30 alebo viac.

 
Kedy nepoužívať prípravky s kyselinou glykolovou?

 • Podráždená  pokožka
 • Herpes
 • Akútna rosacea
 • Hnisavé akne
 • Alergia na AHA kyseliny
 • Autoimunne ochorenia
 • Gravidita
 • Počas užívania Acutanu, Retinolu a RetinA ( 6 mesiacov)

 

Europartners, s.r.o.

Europartners spol. s r.o. - taliansko-slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje profesionálnej kozmetike od roku 1997.

Patríme k najväčším a najstabilnejším dodávateľom s najdlhšou tradíciou v oblasti elektrokozmetických prístrojov.

Ponúkame komplexný sortiment pre salóny krásy, štúdiá formovania postavy, wellness centrá...

Kontaktné informácie

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom našich produktov, kontaktujte nás:

 • Adr: Hviezdoslavova 24, Šahy, 93601
 • Tel: +421(0)905 344 361
 • Fax: +421(0)36 741 3030
 • Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
 • Web: http://www.europartners.sk