Citlivá pokožka

Napísal(a)  Zverejnené v Blog piatok, 25 september 2015 01:32

Citlivá pokožka – jej príčiny a možnosti ošetrenia

Podráždená pokožka dnes už nie je výnimočným javon. Podľa prieskumu až 50% žien považuje pokožku za citlivú alebo ľahko podráždenú. Táto tendencia je rastúca a postihuje aj čoraz viac mužov.

Obe typy citlivej pokožky – či sú zapríčinené genetickými a environmentálnymi faktormi alebo veľmi citlivá reaktívna pokožka (ako napr. rosacea) , vyžadujú špeciálne kozmetické ošetrenia a následnú domácu starostlivosť. Preto skoro všetky dermatologické ošetrujúce prípravky na tento účel ponúkajú rôzne riešenia na daný problém.

Stupeň senzitivity sa môže meniť. Podľa individuálnych okolností, pokožka môže reagovať na rôzne faktory začervenaním, svrbením, pnutím alebo vyrážkami. Vysoko senzitívna pokožka má niekoľko príčin, kde už jej slabo podráždená bariera zvyšuje stratu vlahy , posilňuje reakcie na dráždidlá a zvyšuje imunoreaktivitu. Citlivá pokožka má napr. menšiu toleranciu na vonkajšie vplyvy ( teplotné výkyvy, klimatizované miestnosti, kozmetické prípravky a pod) a vnútorné podráždenia (psychická vyčerpanosť, stresy a pod)

Poskytnúť upokojenia povrchu od svrbenia, začervenania a podráždenia je hlavným cieľom prípravkov a ošetrení pre citlivú pokožku. Okrem toho je veľmi dôležité účinne posilniť zníženú bariérovú funkciu. Dráždivé substancie sa môžu dostať do pokožky zvonka ľahšie vďaka jej oslabnutej obranyschopnosti.

Substancie s vysokým obsahom nenasýtených mastných kyselín , ako GLS ( kyselina gama linolenová) sú schopné pozitívne ovplyvniť medzibunkové substancie rohovej vrstvy a zvyšujú jej bariérovú funkciu.Jemná pokožka sa stáva menej priepustná a zablokuje iritanty.

Aby sme sa vyhli fyzickému podráždeniu, len veľmi jemné prípravky s pár ingredienciami sa dajú použiť na čistenie – napr. najnovší prípravok dr. Schrammek Kosmetik SENSIDERM CLEANSIG SOLUTION – čistiace tonikum s micelárnou technológiou. Mechanické a chemické peelingy v tomto prípade sú absolútne zakázané. Každé trenie alebo chemické výrobky vyvolávajú nadmernú reakciu citlivej pokožky.

 

 

 

Masky ako Sensiderm Mask alebo šeciálne fluidy s SOS účinkami (SOS BALM) pomáhajú pokožke relaxovať a budujú jej rovnováhu. Tažké začervenania pleti sa dajú prekryť ošetrujúcimi krémami so zelenými pigmentmi - rosea calm cream, aby pokožka vypadala menej podráždená po ošetrení a v rámci každodennej starostlivosti.

Čítať 1592 krát Naposledy zmenené streda, 30 september 2015 14:11

Europartners, s.r.o.

Europartners spol. s r.o. - taliansko-slovenská spoločnosť, ktorá sa venuje profesionálnej kozmetike od roku 1997.

Patríme k najväčším a najstabilnejším dodávateľom s najdlhšou tradíciou v oblasti elektrokozmetických prístrojov.

Ponúkame komplexný sortiment pre salóny krásy, štúdiá formovania postavy, wellness centrá...

Kontaktné informácie

V prípade akýchkoľvek otázok ohľadom našich produktov, kontaktujte nás:

  • Adr: Hviezdoslavova 24, Šahy, 93601
  • Tel: +421(0)905 344 361
  • Fax: +421(0)36 741 3030
  • Email: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.
  • Web: http://www.europartners.sk